" mental health 2018 international exhibition of photography "
Login
Today: Tuesday 25 Sep 2018
Closing Date : Tuesday 24 Apr 2018

داوری چهارمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان

Posted on: Tuesday 10 May 2016

دومین روز داوری چهارمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان ، با حضور داورانی از ترکیه، عمان و ایران هم اکنون در  زنجان درحال برگزاری است . به گزارش روابط عمومی ،جشنواره عکس سلامت روان  توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) در ایران که مورد تائید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است برگزار می شود. دکتر صائینی با بیان اینکه هدف این جشنواره افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان و به منظور بازآفرینی و ارائه موثر موضوعات روانشناختی است تصریح کرد: سلامتی انسان موهبت بزرگ الهی است و ما نیز سعی داریم در آگاهی سلامت روان جامعه از هیچ کوششی دریغ نکنیم. خوشبختانه امروز می توان با استفاده از هنر گام های موثری در سلامت برداشت ..

دبیر چهارمین جشنواره عکس سلامت روان با اشاره به اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره گفت: دکتر احمد حاجبی مدیر کل دفتر سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ریاست شورای سیاستگذاری این جشنواره را بر عهده دارد که هم اکنون در زنجان در حال داوری هستند

رها بیلیر داور ترکیه ای جشنواره عکس سلامت روان گفت: من در جشنواره‌های متعددی همچون پرتره، چشم‌انداز، زندگی اجتماعی، ورزشی و غیره به عنوان داور حضور داشتم ولی این برای نخستین‌بار است که به عنوان داور یک جشنواره تحت عنوان سلامت روان حضور دارم.

وی افزود: انتخاب موضوع جشنواره سلامت روان در قالب عکس کار سهل و آسانی نیست، چراکه امکان دارد سوژه تمام عکس‌های موردنظر خود در این حوزه را پیدا نکنیم. پس عکس رسانه‌ای قوی است که می‌تواند برای این حوزه سخت باشد.

داور ترکیه‌ای چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان ادامه داد: برگزاری این جشنواره می‌تواند توجه مردم و سیاست‌مداران را نسبت به مشکلات روز دنیا همچون جنگ، مسائل اقتصادی، ازدیاد جمعیت و غیره جلب کند؛ از اینرو مردم نیاز دارند در مورد سلامت روان بیشتر بیندیشند.

بیلیر ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این جشنواره، اظهار کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی برای دنیای امروز امری مهم بوده و من افتخار می‌کنم که عضوی از این پیام برای دنیا محسوب می‌شوم.

مسئول مرکز نمایشگاهی «فیاپ» در ترکیه با اشاره به اینکه تعداد ارسال آثار به این جشنواره از اهمیت بالایی برخوردار نیست، بلکه خود رویداد حائز اهمیت است، یادآور شد: از مجموع هشت‌هزار عکسی که با موضوع سلامت روان به این جشنواره ارسال شده است، تعدادی مورد داوری قرار گرفته‌ که به نظر من آثاری قوی بودند و قطعا با داوری دیگر عکس‌ها، مجموعه‌ای ماندگار در این حوزه خواهیم داشت.